Psychologia dla ciebie
Nieśmiertelność motyli
Barbara Józefik
Szczupłość stała się synonimem silnej woli i perfekcjonizmu. Reklama zachęca do konsumpcji, a zarazem stosowania różnych "cudownych diet". Zarówno anoreksja, jak i bulimia rozpoczynają się od decyzji o ograniczaniu jedzenia i stosowaniu diet.To jest tylko fragment artykułu, aby przeczytać go w całości wykup dostęp.
Wasze opinie
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany.
KOMENTARZY: 3
chorują głównie kobiety i dziewczęta; ale zdarzają się i chłopcy/mężczyźni dotknięci tą chorobą. Czy w ich przypadku czynniki są inne czy może podobne? Poza tym: czy jest ryzyko że osoba która kiedyś była leczona z powodu anoreksji może wpaść w nią powtórnie?
15 stycznia 2010 20:46
15 stycznia 2010 20:46
Temat ważny, często bagatelizowany. Jednak szkoda, że w mediach nie mówi się o tym częściej. Bardzo wiele osób, nie ma pojęcia czym są zaburzenia dżywania, i traktują je jak chwilowe dziwactwo, któe minie. I niestety często dlatego leczenie, jest podejmowane w sytuacjach krytycznych. Podczas, gdy mogłoby być podjęte duzo, dużo wcześniej.
1 grudnia 2009 21:27
1 grudnia 2009 21:27
Bardzo fajnie, że poruszacie tak ważne tematy które niestety niektórzy spychają na bok albo wręcz udają że problemu nie ma..Jest to ogromny problem...i przerażające jest to, że wiele kobiet i nie tylko uzależnia swoje szczęście od tego czy mają idealną wagę czy nie, czy jest zgodna z tym co obecnie lansują media.
13 listopada 2009 11:45
13 listopada 2009 11:45