Portal psychologiczny - charaktery.eu

  • Facebook
  • Google Plus One
  • Tweeter
  • Wykop


Zaprenumeruj nasz biuletyn!


SPOŁECZNOŚĆ CHARAKTERÓW

Szanowni Państwo!
W związku z tym, że powoli zastępujemy obecny portal nową wersją strony – zapraszamy do odwiedzin naszego nowego forum, które znajdą państwo pod następującym adresem nowe.charaktery.eu.forum  • watek

    Osobowość psychotyczna

  • 17 czerwca 2011 godz. 22:13

17 czerwca 2011 godz. 22:13; Post #1
devision
Ilość postów: 2

Witam!

Kiedyś na badaniach osobowści wyszedł mi bardzo wysoki psychotyzm. Pani psycholog zapewniała, że nie ma się czym przejmować, że nie wszyscy psychotycy to seryjni mordercy a niektórzy to nawet artści ale minę miała niewyraźną. No to ja oczywiście zaczęłam doszukiwać sie informacji na temat tej osobowości. Tylko, że wszystkie moje poszukiwania wiedzy na ten temat kończą się na zrównaniu osobowosci psychotycznej z psychopatyczną.

Bardzo bym prosiła, żeby ktoś wyjaśnił mi tak całkiem po prostu, jak uczniakowi, co to znaczy, że ma się osobowość psychotyczną, czy faktycznie jest to to samo co psychopatyczna? Bo widzicie, jakoś nie stwierdziłam jeszcze u siebie nieodpartej pokusy poderżnięcia komuś gardła. wszystkie takie pokusy odpieram :) - żarcik taki. Ale młoda jestem, przed trzydziestką, kto wie, co będzie za rok...

Ale na poważnie, ta niewiedza nie daje mi spokoju, dlatego będę bardzo wdzieczna za odpowiedzi.


2 lipca 2011 godz. 22:32; Post #2
zdjecie
afrodyta
Ilość postów: 1781
Odpowiedź na post #1

Psychopata krzywdzi innych. Osobnik psychotyczny na ogół tylko siebie. Granica jest płynna.


23 sierpnia 2011 godz. 10:41; Post #3
devision
Ilość postów: 2
Odpowiedź na post #2

Tak czy inaczej krzywda komuś się dziać musi. Ale czy tak nie jest po prostu na świecie? Człowiek jest skonstruowany biologicznie by walczyć o przetrwanie jednostkowe i gatunkowe, czyli użuwać agresji. Czy to biologicznie, społecznie czy psychologicznie zawsze jest - my albo oni.

To o rozróżnieniu, że psychotyk krzywdzi siebie a psychopata innych brzmi pocieszająco. Każdy z nas nosi w sobie skłonność do destrukcji i wolę, że będzie ona skierowana w moją własną stronę, bo z tym umiem sobie poradzić. Dzięki za wyjaśnienie. Świadomość autodestrukcji mnie nie przeraża gdyż jestem tylko pyłkiem na wietrze, który akceptuje wszystko, co się z nim dzieje, o ile nie ma to znaczących implikacji w stosunku do innych osób. A skoro psychotyk to nie  psychopata owe implikacje w moim przypadku rzeczywiście są minimalne. Będę teraz spała znacznie spokojniej.

Jeszcze raz dziekuję.


zdjecie
afrodyta
Ilość postów: 1781
Odpowiedź na post #3

Proszę bardzo.Aby móc uczestniczyć w życiu forum musisz się zalogować.
LEGENDA
page - brak nowych postów
Temat zamknięty - temat/wątek zamknięty
page - nowe posty
Temat zamknięty - nowe posty w temacie/wątku zamkniętym
page - nowe wątki w temacie
przyklejony - przyklejony

KONTAKT
Charaktery
25-502 Kielce
ul. Paderewskiego 40
tel. 41 343 28 40
fax. 41 343 28 49