Autor: Alicja Bińkowska

Jest neurokognitywistką, doktorantką i kierownikiem WeedTeam w Centrum Badań Neuropoznawczych na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W pracy badawczej zajmuje się wpływem marihuany zażywanej w celach rekreacyjnych na sprawność poznawczą i pracę mózgu oraz zagadnieniem uzależnienia od marihuany. Współpracuje z Polskim Towarzystwem Psychodelicznym.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Psychodeliki leczą

Kiedyś uważano, że uzależniają. Dziś wiadomo, że pomagają pokonać uzależnienia. Jak dowodzą badania, psychodeliki mogą być ratunkiem tam, gdzie zawiodły inne terapie i leki. 

Czytaj więcej

Rytmy mózgu

Niezależnie od tego, czy koncentrujemy się na trudnym zadaniu, czy odpoczywamy albo śpimy, neurony w mózgu są w stałej komunikacji. Nadają jednak na różnych falach. Jakie to fale? Jakim aktywnościom towarzyszą?

Czytaj więcej

Neurony w sieci

Czy mózg odpoczywa, kiedy nic nie robimy? Co się w nim dzieje, gdy pracujemy na najwyższych obrotach? Naukowcy szukają odpowiedzi na te pytania, badając złożone sieci neuronalne.
 

Czytaj więcej

Marihuana kontra alkohol

Przeciwnicy legalizacji marihuany obawiają się szkodliwości tej substancji, zwłaszcza dla młodych ludzi. Tymczasem zwolennicy argumentują, że jej zażywanie jest bezpieczniejsze niż picie alkoholu. Czy rzeczywiście tak jest?

Czytaj więcej