Dołącz do czytelników
Brak wyników

Nałogi i terapie , Praktycznie

15 lutego 2016

W cieniu przeszłości

6

Marceli odkrył u siebie obajwy DDA: - Teraz, kiedy wiem, że jestem DDA, być może poszukam pomocy i ludzi z podobnymi bolesnymi doświadczeniami. By nikogo już nie skrzywdzić i nie wypuścić z rąk szczęścia, by nauczyć się kochać.

Jestem nieśmiały i mam problemy z nawiązywaniem kontaktów. Nie mam dziewczyny, bo z jednej strony pragnę miłości, a z drugiej – strasznie się jej boję. Skrzywdziłem już kilka dziewczyn, ponieważ bałem się wejść w związek. Dwa lata temu poznałem Kamilę i już wtedy wiedziałem, że chcę z nią spędzić resztę życia. Robiłem jednak wszystko, żeby ją odstraszyć i z góry zakładałem, że nam się nie uda...

Jestem emocjonalnym wrakiem człowieka. Kiedyś myślałem, że to wina tego, jak w dzieciństwie traktowali mnie rówieśnicy z osiedla i szkoły. Dla większości byłem śmieciem, wyżywali się na mnie psychicznie i fizycznie. Dopiero w technikum poznałem cudownych ludzi, dla których byłem kolegą i przyjacielem.


Mimo to nadal mam niską samoocenę. Niedawno zacząłem zgłębiać wiedzę na temat DDA (do pracy licencjackiej) i z przerażeniem stwierdziłem, że i ja nim jestem. Mój ojciec nie wracał do domu na czworaka i nie bił mnie, ale zawsze po pracy szedł na piwo. Potem kłóciliśmy się. Nie miał dla mnie czasu. Mama nawet zagroziła rozwodem. Raz rzucił się na mnie z pięściami. Gdyby mama go nie powstrzymała, wylądowałbym w szpitalu. Gdy miałem 17 lat, on myślał, że jeszcze nie skończyłem 15.

Wiem, że ojciec mnie kocha, ja jego także. Teraz pije sporadycznie. Naprawiliśmy relacje, jednak przeszłość rzuca cień na moje życie do dzisiaj.

Teraz, kiedy wiem, że jestem DDA, być może poszukam pomocy i ludzi z podobnymi bolesnymi doświadczeniami. By nikogo już nie skrzywdzić i nie wypuścić z rąk szczęścia, by nauczyć się kochać. Wiem, że za zrywane związki mogę winić tylko siebie i szukam odpowiedzi na pytanie: skąd we mnie ten strach?...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy